Supercelični nevihti na območju Graza, ter večerna nevihta na območju Čakovca, 10. 8. 2018

Avtor reportaže: Matej Štegar

Nad južno in vzhodno Evropo je bilo območje visokega zračnega tlaka, nad južno Skandinavijo pa ciklonsko območje. Vremenska fronta se je od severozahoda bližala Alpam. Zjutraj in dopoldne je bilo pretežno jasno, popoldne pa delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. Od sredine dneva do večera so se predvsem v osrednji in vzhodni Sloveniji pojavljale plohe in nevihte, tudi z močnejšimi nalivi in manjšo točo. Najvišje dnevne temperature so bile od 27 do 34 °C

Vremenske karte. Vir: Modellzentrale

Radarska slika padavin. Vir: Arso in DHMZ

Lokacija fotografiranja prve supercelice v smeri Gradca. Celica je severno od Gradca oslabela.

Wall cloud

Celica gre med hribe in oslabi. Južno od letališča nastane nova klasična supercelica, ki je imela lepo razvit wall cloud.

Lokacija fotografiranja

Celica se je krepila, viden že wall cloud. Pogled v smeri letališča.

YouTube player
Odpeljemo se na Hrvaško, kjer so modeli kazali zvečer nevihte. Gremo do Čakovca in naprej do kraja Prelog, kjer imamo pogled na številne udare strel.

Lokacija fotografiranja.

Deli vsebino na:

Matej Štegar

Sem Matej Štegar, po poklicu ekonomski tehnik. Že več kot 20 let spremljam in beležim vremenske pojave. Doma imam svojo vremensko postajo, ki vsakih 5 minut pošilja aktualne podatke na splet. Spletna stran je dosegljiva na tem naslovu ptuj.zevs.si. Ukvarjam se tudi z fotografiranjem ekstremnih vremeneskih pojavov. Že 15 let lovim nevihte, v zimskem času grem tudi na meritve burje na območje Hrvaške(Kvarner), ter v Sloveniji. Do sedaj sem lovil nevihte v naslednjih državah:Slovenija,Hrvaška,Italija,Madžarska,Avstrija,Češka,Nemčija in Francija.

Radarska slika padavin

Udari strel

Spremljajte nas